E-mail: hvs@inet.hr

PRETPOSLJEDNJI DAN NA SP-u DO 23 GODINE U VARESEU

Krakić i Milošević šeste, četverac sedmi na svijetu

26. srpnja 2014. Autor: Petar Milin Foto: © worldrowing.com; arhiva veslanje.hr

Šesto mjesto previše se “lijepilo” za hrvatske predstavnike na Svjetskom prvenstvu mlađih seniora u Italiji. Iznimka je jedino muški četverac bez kormilara koji je bio najbrži u utješnom finalu… Četverac bez kormilara - Patrik Prnjak, Luka Baričević, Mile Čakarun  i štroker Ivan Piton - trijumfirao je u B finalu (6:09.17), te zauzeo ukupno sedmo mjesto na svijetu. Srbi su bili vodeći do sredine staze, a potom počeli nezaustavljivo padati, sve do četvrtog mjesta u cilju. Nasuprot njima, hrvatski je četverac bio peti na 500 metara, četvrti na 1000, a već drugi na 1500 metara. Sjajnim finišem naši su mlađi seniori uspjeli “slomiti” i tada vodeće Bjeloruse. Sasvim obećavajući domet za ovu posadu i za hrvatsko rimen veslanje…

U finalnoj utrci ženskih dvojaca bez kormilara Žana Krakić i Karla Milošević stigle su šeste (7:38.79). Protiv jake konkurencije u elitnom finalu nisu se uspjele približiti borbi za odličja. Iza pobjednica, ekspresnih Novozelanđanki   Prendergast i Gowler, Žana i Karla stigle su pola minute kasnije...

Luka Radonić bio je šesti (8:16.44) u polufinalnoj skupini muških lakih samaca. U prvom dijelu staze još se držao u okvirima terceta koji je prolazio u finale, u drugih 1000 metara bitno je pao u ritmu.

U drugoj utrci nedjeljnog programa (u 9.37) Luka će veslati u B finalu.

Valentina Plejić bila je šesta u C finalu ženskih skifova (8:10.70) za ukupno 18. mjesto na svijetu.