E-mail: hvs@inet.hr

3. REGATA SVJETSKOG KUPA - POZNAN

Braća Sinković u dvojcu, i Damir Martin u samcu - srebrni!

16. lipnja 2024. Autor: Petar Milin

Posljednja regata Svjetskog kupa održana je u poljskom Poznanu. Bila je to posljednja provjera naših posada pred nastup na Olimpijskim igrama u Parizu. Izvrsne nastupe imali su braća Martin i Valent Sinković u dvojcu bez kormilara te Damir Martin u samcu osvojivši srebrne medalje dok su braća Anton i Patrik Lončarić zauzeli peto mjesto u malom finalu odnosno jedanaesto u ukupnom plasmanu.

Braća Sinković su čitavu utrku finala držali drugo mjesto iza svjetskih prvaka Švicaraca, dok su treće mjesto osvojili Novozelanđani.

Damir Martin odradio je sjajnu regatu, u finalnoj utrci polako se probijao, do na kraju drugog mjesta, u utrci u kojoj je prvo mjesto osvojio Novozelanđanin Mackintosh, dok je treći bio Danac Nielsen. Mackintosh je pobijedio s vremenom 7:00.49 sekundi, Martin je završio drugi sa 7:03.25, a Nielsen treći sa 7:03.42.

Braća Anton i Patrik Lončarić nisu se uspjeli plasirati u finale te su u finalu B zauzeli 5 mjesto.

Slijede završne pripreme za Olimpijske igre u Parizu gdje je veslački program na rasporedu od 27. srpnja do 3. kolovoza.