E-mail: hvs@inet.hr

EUROPSKO PRVENSTVO SENIORA DO 23 GODINE - DUISBURG

Patrik i Anton Lončarić srebrni u dvojcu bez kormilara!

6. rujna 2020. Autor: Petar Milin

Braća Patrik i Anton Lončarić još jednom su nas razveselili svojim rezultatima. Donijeli su hrvatskom veslanju još jednu medalju sa Europskog prvenstva seniora do 23 godine. Osvojili su srebrnu medalju u dvojcu bez kormilara, nakon što su protekle godine ostvarili isti uspjeh u četvercu bez kormilara u grčkoj Ionannini zajedno sa Fabio Ipsom i Ivanom Antom Grgićem. Iako su nakon prve eliminacijske utrke morali u repasaž, u finalu su dokazali svoju vrijednost  zaostavši manje od dvije sekunde za izvrsnom posadom Rumunjske.

Rezultati finala A dvojca bez kormilara:

1. Rumunjska (Ciobica, Lehaci) 06:31.59; 2. HRVATSKA (Lončarić, Lončarić) 06:33.38; 3. Slovenija Cas, Krebs) 06:38.16; 4. Njemačka (Schubert, Conrad) 06:39.55; 5. Litva(Stankunas, Stankunas) 06:43.32; 6. Austrija (Holer, Stekl) 06:58.17

Čestitke braći Lončarić i trenerici Jasminki Kraljević!

Ženski dvojac na pariće u sastavu Ivana i Josipa Jurković na kraju je osvojio prvo mjesto u malom finalu, ukupno sedmo mjesto na regati. U prvoj utrci zauzele su treće mjesto u svojoj skupini pa su svoj put do finala morale potražiti kroz repasaž gdje su također bile treće, ali kako su u finale vodila samo prva dva mjesta nažalost u tome nisu uspjele. U malom finalu su izveslale vrlo dobro, i u izjednačenoj utrci četiri prvoplasirane posade odnijele pobjedu.

Rezultati finala B dvojaca na pariće:

1. HRVATSKA (Jurković, Jurković) 07:12.56; 2. Danska (Lindberg, Rotzou) 07:14.71; 3. Francuska (Valinducq, Ahyi) 07:15.09; 4. Litva (Juzenaite, Rimkute) 07:15.45; 5. Mađarska (Zsiros, Benda) 07:27.08

Laki dvojac na pariće u sastavu Lovro Čondrić i Toni Crnjak natjecanje je završio na drugom mjestu u finalu C, odnosno ukupno na četrnaestom mjestu. U utrkama eliminacija i repasaža osvajali su peto mjesto.

Rezultati finala C lakih dvojaca na pariće:

1. Poljska (Kulecki, Byczek) 06:41.15; 2. HRVATSKA (Čondrić, Crnjak) 06:45.70; 3. Portugal (Fidalgo, Bessa) 06:46.45; 4. Danska (Konnerup, Soendergaard) 06:48.22; 5. Mađarska (Siabro, Maiko) 06:52.29

Posada dvojca na pariće u sastavu Patrik Papac i Mihael Girotto zauzela je prvo mjesto u finalu D odnosno ukupno devetnaesto mjesto.

Rezultati finala D dvojaca na pariće:

1. HRVATSKA (Papac, Girotto) 06:39.18; 2. Litva (Matusevicius, Masanaukunas) 06:49.86