E-mail: hvs@inet.hr

SVJETSKO PRVENSTVO SENIORA - RAČICE

Hrvatski veslači u dva finala

26. rujna 2022. Autor: Petar Milin

U češkim Račicama održano je svjetsko seniorsko veslačko prvenstvo na kojem su nastupile i tri hrvatske posade, od kojih su dvije  izborile finale.

Braća Valent i Martin Sinković ovaj puta, nakon nevjerovatnog niza od 2010. godine u kojem su osvojili  49 medalja u tom periodu na velikim natjecanjima, nisu stigli do medalje. Osvojili su četvrto mjesto u finalu u dvojcu na pariće. Ne sumljamo da će se već iduće sezone vratiti na pobjedničko postolje gdje pripadaju.

Finale su izborile i sestre Ivana i Josipa Jurković, kao prva hrvatska ženska posada kojoj je to ikada uspjelo u olimpijskoj disciplini. Na kraju šesto mjesto u finalu, ali sa nesumljivom perspektivom za napredak i približavanje vrhu i borbi sa najboljim posadama u narednim godinama.

Braća Patrik i Anton Lončarić, nakon osvajanja brončane medalje na nedavnom Europskom prvenstvu seniora do 23 godine, okušali su se i među najboljim svjetskim seniorskim veslačima u dvojcu bez kormilara. Natjecanje su na kraju završili kao drugi u finalu C, odnosno ukupno na četrnaestom mjestu.