E-mail: hvs@inet.hr

1. REGATA SVJETSKOG KUPA - VARESE

Dvije hrvatske posade u finalu, Sinkovići četvrti, Martin šesti

14. travnja 2024. Autor: Petar Milin

Dvije hrvatske posade izborile su nastup u finalnim utrkama 1. Regata Svjetskog kupa koje su održane u talijanskom Vareseu. Martin i Valent Sinković zauzeli su četvrto mjesto u finalu dvojaca bez kormilara dok je Damir Martin bio šesti u samcu.

Bila je to prva ovogodišnja međunarodna provjera u ovoj olimpijskoj godini, u kojoj naše posade očekuje nastup u na Olimpijskim igrama u Parizu.

Braća Sinković su zauzeli četvrto mjesto s vremenom od 6:24.18 minuta, pobijedila je prva britanska posada William Stewart i James Robson (6:18.12), dok su na postolju još bili Švicarci i Danci.

“Četvrto mjesto. Nije naravno ono čemu smo se nadali, ali za trenutno stanje to je bilo maksimalno što smo mogli odveslati. Dali smo sve od sebe, nije idealno, nije ni tragično. Moramo vidjeti što možemo popraviti i idemo dalje pokušati ovo nadoknaditi.“ – rekao je Valent Sinković

„Jedna situacija u kojoj nismo često, ali moram priznati da sam ponosan na nas, na ovu zadnju utrku jer smo uz sve nedaće odveslali najbolje što smo mogli. Sad idemo raditi dalje, Pariz je naravno glavni cilj i vjerujemo da se možemo vratiti u najboljem svjetlu.“ – dodao je Martin Sinković

Damir Martin bio je šesti s vremenom od 7:01.10 minuta. Pobijedio je Nijemac Oliver Zeidler (6:44,15).

''Nakon dobrog početka vikenda, pomalo gorak kraj. Znam da sam na dobrom putu, dobro se osjećam i veselim se sljedećem natjecanju odnosno Europskom prvenstvu'', rekao je Damir Martin

Braća Anton i Patrik Lončarić,  kojima je ovo prva sezona u dvojcu na pariće, u B finalu su zauzeli drugo mjesto s vremenom od 6:28.93 minuta.

Sljedeće natjecanje je već za 10 dana, Europsko prvenstvo u mađarskom Szegedu od 25. do 28. travnja.